Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Рекомендації для батьків

Date: 17 листопада 2021 о 07:39

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ БАТЬКІВ


КОЛИ ПОТРІБНО ЗВЕРТАТИСЯ ДО ПСИХОЛОГА?

  • Якщо проблема не розв’язується тривалий час;
  • Якщо Ви знаєте, як розв’язати проблему, але Вам все-таки потрібна допомога;
  • Якщо Вас щось тривожить у поведінці дитини, але Ви не можете зрозуміти що;
  • Якщо Вам здається, що малюк відстає в розвитку від своїх однолітків. Краще розставити всі крапки над «І» і не мучити дитину порівняннями з іншими дітьми;
  • Якщо у Вас є сімейні проблеми, і це відбивається на дитині.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПСИХОЛОГА БАТЬКАМ ДОШКІЛЬНИКА

Щоб ваша дитина з радістю пішов в перший клас і був підготовлений до навчання в школі, щоб його навчання була успішною і продуктивною, прислухайтеся до наступних рекомендацій психологів і педагогів.

Не будьте занадто вимогливі до дитини.

Дитина має право на помилку, адже помилятися властиво всім людям, в тому числі і дорослим.

Слідкуйте, щоб навантаження не була для дитини надмірної.

Якщо ви бачите, що у дитини є проблеми, то не бійтеся звертатися за допомогою до фахівців: логопеда, психолога і т. д.

Навчання повинна гармонійно поєднуватися з відпочинком, тому влаштовуйте дитині невеликі свята і сюрпризи, наприклад, рушайте в вихідні дні в цирк, музей, парк і т. д.

Слідкуйте за розпорядком дня, щоб дитина прокидався і лягав спати в один і той же час, щоб він досить часу проводив на свіжому повітрі, щоб його сон був спокійним і повноцінним. Виключіть перед сном рухливі ігри та іншу активну діяльність. Доброю і корисною сімейною традицією може стати читання книги всією сім'єю перед сном.

Харчування має бути збалансованим, не рекомендуються перекушування.

Спостерігайте, як дитина реагує на різні ситуації, як висловлює свої емоції, як себе веде в громадських місцях. Дитина шести-семи років повинен управляти своїми бажаннями і адекватно виражати свої емоції, розуміти, що не завжди все буде відбуватися так, як цього хоче він. Слід приділити особливу увагу дитині, якщо він в предшкольном віці може прилюдно влаштувати скандал в магазині, якщо ви йому щось не купуєте, якщо він агресивно реагує на свій програш у грі і т. д.

Забезпечте для домашніх занять дитині всі необхідні матеріали, щоб в будь-який час він міг взяти пластилін і почати ліпити, взяти альбом і фарби і помалювати і т. Д. Для матеріалів відведіть окреме місце, щоб дитина самостійно ними розпоряджався і тримав їх у порядку .

Якщо дитина втомилася займатися, не доробивши завдання, то не наполягайте, дайте йому кілька хвилин на відпочинок, а потім поверніться до виконання завдання. Але все-таки поступово привчайте дитину, щоб він протягом п'ятнадцяти-двадцяти хвилин міг займатися однією справою, не відволікаючись.

Якщо дитина відмовляється виконувати завдання, то спробуйте знайти спосіб, щоб зацікавити його. Для цього використовуйте свою фантазію, не бійтеся придумувати щось цікаве, але ні в якому разі не лякайте дитину, що позбавите його солодощів, що не пустите його гуляти і т. П. Будьте терплячі до примх вашого нехочухі.

Забезпечте дитині розвиваючий простір, тобто прагнете, щоб вашого малюка оточувало якомога менше непотрібних речей, ігор, предметів.

Розповідайте дитині, як ви вчилися в школі, як ви пішли в перший клас, переглядайте разом свої шкільні фотографії.

Формуйте у дитини позитивне ставлення до школи, що у нього там буде багато друзів, там дуже цікаво, вчителі дуже хороші і добрі. Не можна лякати його двійками, покаранням за погану поведінку і т. д.

Зверніть увагу, знає і використовує ваша дитина «чарівні» слова: здрастуйте, до побачення, вибачте, спасибі і т. П. Якщо ні, то, можливо, цих слів немає в вашому лексиконі. Краще за все не віддавати дитині команди: принеси те, зроби це, прибери на місце, - а перетворити їх в ввічливі прохання. Відомо, що діти копіюють поведінку, манеру говорити своїх батьків. Якщо ви використовуєте при дитині ненормативну лексику, якщо ви грубі один з одним, то не дивуйтеся, якщо вчителі будуть скаржитися, що ваша дитина в школі матюкатися, б'ється, задирається на інших дітей.


РЕКОМЕНДАЦІЇ ПСИХОЛОГА БАТЬКАМ ПЕРШОКЛАСНИКІВ

Оптимальною для першокласників вважається тривалість сну -12 годин на добу, для дітей середніх класів - до 9,5-10 годин, необхідно пам'ятати, що під час сну організм не тільки відпочиває. В цей час йде активна обробка інформації, отриманої під час активної діяльності. Цей складний і важкий процес відбувається тільки в тому випадку, коли сон спокійний, безперервний, повноцінний. Для того, щоб швидко заснути, необхідно лягати завжди в один і той же час. Прокидатися потрібно не пізніше семи годин, навіть коли уроки в школі йдуть у другу зміну.

Встановлено, що працездатність школяра залежить від закону ритмічних коливань і протягом дня змінюється. Найвищий рівень з 8 до 11 години. Потім вона потроху падає, щохвилини знижується до 14 години. У другій половині дня починається новий підйом, і до 18-19 годин працездатність залишається високою. Тому школярам, ​​які навчаються у другу зміну, необхідно сідати за книжки вже через годину після школи або після обіду.

Починати уроки потрібно з предметів середньої складності. Якийсь час піде на період спрацьованості. Потім потрібно братися за більш важкі предмети, а легкі робити в останню чергу. Який предмет вважати важким - повинен вирішувати кожен по-своєму.

Після кожних 40-50 хвилин занять необхідно робити 10-хвилинні перерви, під час яких найкраще зробити кілька гімнастичних вправ або легку домашню роботу. Щоб робота була більш ефективна, слід сідати за уроки в один і той же час.

У раціоні дитини необхідна присутність:

- За дві години до сну салат: яблуко, морква, капуста, зелень, рослинне масло. Випити за 30 хвилин до сну стакан теплого молока;

- Вранці на сніданок фруктовий салат: яблуко, морква, родзинки, горіхи, лимон, мандарин, банан, чай з шипшиною.

Comments:
Only authorized users can leave comments.