Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства»: телефони допомоги
25 листопада стартувала акція «16 днів проти насильства», яка триватиме до 10 грудня 2023 року. Метою акції є збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у громадян, створити в регіоні соціальний простір, вільний від насильства, не допускати його прояви та комплексно реагувати.
Дати початку та завершення Акції символізують поєднання у цьому періоді превентивних та пізнавальних заходів щодо запобігання та протидії насильству, особливо стосовно жінок, та захисту прав людини
Фізичне та сексуальне насильство в умовах повномасштабної війни в Україні залишається однією з найбільш чутливих і гострих проблем, що потребує своєчасного реагування та підтримки від кваліфікованих фахівців.
Втім, насилля може проявлятися не лише у застосуванні фізичної сили та чинитися ворогом, воно не обирає вік та стать, і може будь-де спіткати кожного із нас. Часто людям, які зазнали насильницькі дії над собою, важко наважитися на те, щоб звернутися за допомогою через страх відчути осуд. Проте, отримати вчасно допомогу є надзвичайно важливо!
Якщо ви знаєте когось, хто потрапив у таку ситуацію чи перебуває у зоні потенційного ризику, рекомендуємо звернутися за консультацією до уповноважених органів. Залишаємо для вас контакти, які можуть бути корисними.
Можливо, саме ваш репост допоможе тим, хто постраждав або продовжує зазнавати й надалі насильницькі дії. Будьте чуйні та уважні до свого оточення!
Часто постраждалі особи відчувають себе самотніми у цих ситуаціях, вважаючи проблему «марною» або «приватною справою». Однак толерування насильства, його замовчування та, як наслідок, безкарність породжує ще більше випадків протиправної поведінки.
Перш за все, постраждалій особі необхідно звернутися до головного суб’єкта з протидії домашньому насильству – Національної поліції України. Правоохоронці складають протокол, який надалі передається до суду. Після розгляду справи та винесення вироку, кривдника буде притягнуто до адміністративної відповідальності.
Важливо зазначити, що у випадках систематичного вчинення домашнього насильства (від 3 та більше разів), особа може бути притягнена до кримінальної відповідальності.
Для запобігання подальшим випадкам вчинення домашнього насильства, законодавством передбачено застосування спеціальних заходів протидії. Нижче розглянемо ці заходи більш детально.